Seria Talia - Karta Mokosz - Matka Ziemi

Cena79,99 zł

Mokosz bardzo często zestawiana jest z tkactwem oraz przędzeniem, związana była z pewnością z przestrzenią prac bardziej kobiecych, opiekuje się ziemią, kobietami, deszczem, wodą, a także sferą seksualną kobiet, jest symbolem płodności i miłości cielesnej.

Więcej informacji

Produkt jest już niedostępny

Materiał100% Bawełna
Gramatura180g/m2
ProdukcjaPOLSKA

Mokosz – Matka Ziemia, bogini urodzaju i płodności. Jaka była konkretnie domena Mokoszy? Do dnia dzisiejszego nie mamy pewności.
Mokosz bardzo często zestawiana jest z tkactwem oraz przędzeniem, związana była z pewnością z przestrzenią prac bardziej kobiecych, opiekuje się ziemią, kobietami, deszczem, wodą, a także sferą seksualną kobiet, jest symbolem płodności i miłości cielesnej. Mokosz nocami odwiedzała domostwa w których przędło się wełnę, a pracującym kołowrotkiem dawała znać o swojej obecności. Skojarzenie Mokoszy z wełną sprawiło, że niektórzy przypisują jej odpowiedzialność za ludzki los.

Atrybutami bogini był min. pająk, który zawsze spoczywał na jej piersi. Na  jej rozkaz zabijał lub wracał życie, odwracał los, mógł sprowadzić szczęście lub nieszczęście na każdego człowieka, stąd też mógł wziąć też się przesąd o nie zabijaniu pająków w domostwach – zabicie pająka oznacza nieszczęście i rychły pech.
Czy nicią Waszego losu, też kieruje Mokosz?

Uszyta i wyprodukowana w Polsce 
- 100% bawełna o gramaturze 180 g 
- Wszywka żakardowa u dołu koszulki
- Nadruk wykonany metodą sitodruku dzięki czemu jest ultra trwały 
- Logo na karczku

Detale:

Model ma 183 cm i ma na sobie rozmiar M

Path: > > > > Seria Talia - Karta Mokosz - Matka Ziemi

16 innych produktów w tej samej kategorii: